Základní kurz jógy – 90 min. lekce

Představí základní jógové pozice, které budují sílu a výdrž , zlepšují svalový tonus, flexibilitu a nastavení těla v prostoru.

12 lekcí základního kurzu jógy vás naučí jak zdravě protahovat tělo a rozhýbávat velké klouby. Naučí vás sestavu jógových pozic ve stoje, která vás při pravidelném cvičení udrží ve fyzické a psychické pohodě.

1,5 hodinová lekce obsahuje úvodní zklidnění, dynamickou část s průpravným cvičením na protažení končetin a zad, základní sestavu jógových pozic (ásán) ve stoje a na závěr cviky pro uvolnění a relaxaci.

Pro dokonalé a bezpečné protažení využíváme cvičební pomůcky jako jsou popruhy, destičky, neklouzavé podložky a deky. Vše je frekventantům kurzu k dispozici.

Cílem cvičení je postupné zvýšení pohyblivosti kloubů a páteře, posílení svalového aparátu. Tato cvičení rovněž vedou ke zjemnění pozornosti , k umění sebedotazovaní , sledování vnitřních pocitů což je velmi dobrý základ pro zdravější životní styl i hlubší praxi jógy.

Jógová pozice – ásana vyžaduje určité svalové úsilí, protažení, relaxaci a současně i plynulý dech v jeden moment. Při správném zaujmutí pozice působí ásana ozdravně nejen na svaly a klouby, ale především na vnitřní orgány, oběhový a endokrinní systém.

Díky využití cvičebních pomůcek může každý bez rozdílu věku, stupně pokročilosti bezpečně protahovat a posilovat svalové skupiny, rozvíjet pohyblivost kloubů a tak vytvářet v těle potřebný prostor k nastartování očistných procesů v těle.

Základní kurz je tedy určen všem zájemcům o pravidelnou praxi jógy, kteří netrpí závažným onemocněním srdce či pohybového aparátu.

„Tělo je chrám, udržuj jej ryzí a v čistotě kvůli duši, která sídlí uvnitř.“
B.K.S.Iyengar

Mapa stránek

Kontakty:

Ing. Jana Týmlová
email: info@jogavplzni.cz
sms:   602 857 665


"Jóga je když každá buňka těla zpívá píseň duše ..."
B.K.S. Iyengar

"Jóga je 99% praxe a 1% teorie."
Sri Krishna Pattabhi Jois 

Každý touží po zdraví, ale jen málokdo je ochoten pro to něco udělat.
Josef Jonáš

"Tvé tělo spočívá v minulosti a tvá mysl existuje v budoucnosti. V józe obojí přichází k přítomnosti ".
B.K.S. Iyengar

 

"Není trvalého štěstí v žádném z předmětů světa.Je v nás ...." Eduard Tomáš