Jóga pro zdravé držení těla - 90 min.

Držení těla přímo ovlivňuje celé jeho fungování a má hlavní vliv na myšlení a cítění. Chabý postoj může negativně ovlivňovat polohu a funkci důležitých orgánů a zapříčinit řadu zdravotních problémů. Naopak správný postoj podporuje lehkost a volnost pohybu, fyzickou a mentální odolnost, zlepšuje vzhled a přispívá k celkovému pocitu pohody. Správné držení těla pomáhá svalům, kloubům a šlachám efektivně fungovat tak jak je přirozené. Člověku, který má správné držení těla , je vlastní harmonie, sebedůvěra, integrita a důstojnost.

V menší skupince účastníků se budeme v základních jógových pozicích učit jejich přesnému nastavení a vnímání svého těla v prostoru, což je nezbytný předpoklad k úpravě vadných stereoptypů, které se podílí na chronickém průběhu bolestí.Postupně se dostaneme na cestu hledání jak měnit své vzorce fyzického (emocionálního a mentálního) chování tak, abychom si neubližovali.

Kíčem k tomu bude pěstování pozornosti.

Náš kurz bude zaměřen na práci s fyzickým tělem, které je základnou pro další úrovně člověka. Ke cvičení budeme využívat různé pomůcky jako jsou popruhy, destičky, židle apod.

Cvičení je vhodné nejen pro vás, kteří trpíte bolestmi zad, ale vám všem, kteří se chcete stát lepšími vědomějšími lidmi.

Lekce budou vedeny v duchu metodiky jógy dle B.K.S. Iyengara a jsou určeny jak úplným začátečníkům tak i pokročilejším adeptům.


Mapa stránek

Kontakty:

Ing. Jana Týmlová
email: info@jogavplzni.cz
sms:   602 857 665


"Jóga je když každá buňka těla zpívá píseň duše ..."
B.K.S. Iyengar

"Jóga je 99% praxe a 1% teorie."
Sri Krishna Pattabhi Jois 

Každý touží po zdraví, ale jen málokdo je ochoten pro to něco udělat.
Josef Jonáš

"Tvé tělo spočívá v minulosti a tvá mysl existuje v budoucnosti. V józe obojí přichází k přítomnosti ".
B.K.S. Iyengar

 

"Není trvalého štěstí v žádném z předmětů světa.Je v nás ...." Eduard Tomáš