jogavplzni

Druhy lekcí

Kurzy jsou pravidelné lekce jógy, které probíhají jednou týdně ve stálé uzavřené skupině. Přihlašování probíhá jednorázově do celého kurzu pomocí přihlašovacího formuláře. Popis kurzů je zmíněn níže.

Otevřené lekce jsou určeny širší jógové komunitě, jak začátečníkům, tak i pokročilejším. Lekce nejsou vhodné pro vás, kteří trpíte závažným onemocněním srdce a cév, máte-li kloubní náhradu, jste těhotná.

Popis kurzů jógy

Kurzy pro Začátečníky (Po 16.45 – Měšťanská Beseda, St 17.00 – Yoga Shala) jsou určeny nejen úplným nováčkům, ale také vám, kteří jste měli dlouhou pauzu ve cvičení a chcete kvalitní začátek. S jasným srozumitelným vedením vás provedu základní sestavou stojných pozic, torzí, předklonů a záklonů. Naučíte se jak správně protahovat a uvolňovat. Budeme se věnovat i technice správného dýchání. Lekce je vedená v mírném tempu. Ke správnému nastavení pozic používáme pomůcky jako jsou popruhy, cihly a také stěnu.

Kurz Jóga pro zdravou páteř (Po 18.30 – Měšťanská Beseda) je cílen na ozdravení problematických částí páteře a díky používání pomůcek je zpřístupněn i těm, kteří mají drobná omezení hybnosti. Lekce je vedená v pomalejším tempu, pomáhám s nastavením pozic. Jakákoliv zdravotní omezení mi, prosím, sdělujte před lekcí.

Kurz Iyengar jóga pokračující (Út 16.30 – Měšťanská Beseda) je určen pokročilým začátečníkům, kteří již mají zkušenosti s praxí jógy a mají chuť se dále rozvíjet. Budeme postupovat od základních hrubých akcí k jemnému , s klidnou vyrovnanou myslí až k hluboké koncentraci (dhjána). Součástí praxe je i pránajáma (dechové techniky) a obrácené pozice.

Kurzy Jóga pro srdce a krevní oběh (St 18.45 – Yoga Shala, Čt 16.00 – Yoga Shala). V kurzu vás naučím sestavu ásán doporučenou B.K.S Iyengarem pro zdravé srdce a krevní oběh. Oběhová soustava zajišťuje rozvod látek (živin, hormonů, kyslíku) po těle. Kyslík je třeba dostat ke tkáním, kde jej buňky potřebují pro získání energie ze živin. Vzniklého oxidu uhličitého odpadních látek je třeba se naopak zbavovat. Lekce je rozdělená na část dynamickou s krátkými výdržemi v pozicích a statickou s delším setrváním v pozicích. Součástí lekce je i pránájáma.

Nabídka pro firmy:

Sestavím vám sekvenci pozic na míru. Přijedu za vámi do Plzně a nejbližšího okolí. Mohu nabídnout i nezbytné pomůcky na cvičení. Vše dle domluvy na emailu: info@jogavplzni.cz