jogavplzni

O mně

Jóga v Plzni lektorka Jana Týmlová

Jmenuji se Jana Týmlová. Jógu aktivně praktikuji od roku 1993 a od roku 2003 pracuji jako lektor jógy v Plzni.

Vyučuji Iyengar jógu. V lekcích se zaměřuji především na terapeutické účinky ásán.

Co je Iyengar Yoga ®
Iyengar Yoga je klasický a tradiční styl jógy nazývaný podle svého zakladatele mistra B.K.S. Iyengara , následovníka učení Patanjaliho.
Styl se liší od ostatních, především komerčních stylů jógy, důrazem na detail a precizním provedení asán.

Přirozená logika výuky, založená na skládání pozic do sekvencí, umožňuje správné a fyziologické nastavení kloubů, návaznou svalovou akci a podporuje pokrok v získávání síly, pružnosti a koncentrace.

Mé   licence a vzdělání:

  1. FTVS UK cvičitel jógy (2003, org. Český svaz jógy)
  2. certifikát Iyengar jógy (R I M Yoga Institute 2014)
  3. certifikát Jóga v rehabilitaci (2017,org. Mgr. Ježková)
  4. certifikát Facilitátor OSHO MEDITATION® (2023, OSHO Informační centrum Praha)

Pravidelně se zúčastňuji vzdělávacích seminářů jógy. Za svoji zásadní učitelku považuji Gabriellu Giubilaro, které vděčím za jasnost předání metody mistra B.K.S. Iyengara. Před lety jsem se setkala se zajímavým člověkem, polským učitelem jógy, Leszkem Mioduchowskim, se kterým jsem měla možnost získat zkušenosti s úplnými půsty a očistnými technikami. Největší význam však přikládám své vlastní praxi jógy.

Jóga je mým průvodcem životem. Díky pěstování pozornosti k tělu v přesném nastavení v jógových pozicích, zjišťuji jak se prohlubuje mé vnímání a pozornost i v běžném životě. Je pro mne velkým dobrodružstvím poznávat sebe a skrze sebe pak lépe rozumět i světu. A báječné, že to stále trvá, přichází nová poznání. Děkuji za ten dar. Snažím se jej předat.

V současné době vedu pravidelné kurzy jógy v Plzni.

Proč navštěvovat právě mé kurzy jógy? V logické návaznosti, se srozumitelným a jasným vedením můžete postupovat bezpečně krok za krokem cestou vnitřního vývoje.